Podpowiedzi

Losowe wpisy

 • Komunikacyjne budownictwo

  6 years ago
  Komunikacyjne budownictwo jest to budowa nowych drug, autostrad, przebudowa jaki i częściowa naprawa nawierzchni. Używane są nowe technologie odporne na działania atmosferyczne i naciski ruchu, kwalifikowane ze względu na rodzaj konstrukcji: podatne- plastycznie odkształcają się pod wpływem ciężaru, sztywne nawierzchnie – które odkształcają się sprężyście (bo trwałe odkształcenie je niszczy). Mamy tez klika rodzai…
 • Drzwi wejściowe do naszego domu.

  6 years ago
  Najważniejsze zadanie jakie powinny pełnić drzwi to bezpieczeństwo domowników. Drzwi wejściowe najczęściej są dobierane na samym końcu wybieramy je na przykład do oprawy okien. Drzwi mają przede wszystkim reprezentować mieszkańców danego domu i przedstawiać ich w jak najlepszym świetle. Drzwi poza dobrym prezentowaniem się mają być jednocześnie trwałe, ponieważ kupujemy je raz na długie…
 • Wypoczynek na tarasie

  2 years ago
  Aranżując dom dbamy zwykle nie tylko o to, aby dobrze prezentował się on wewnątrz, ale także, aby jak najlepiej wyglądał na zewnątrz. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa nie tylko elewacja, czy to, jak wygląda przydomowy ogród, ale także chociażby prezentacja tarasu.

Magazyny wysokiego składowania

magazyny_wysokiego_skladowaniaMagazyn wysokiego składowania jest budowlą zamkniętą, w której często regały tworzą zarówno funkcję składowania, jak i konstrukcję nośną dla elementów obudowy, np. ścian oraz dachu. Magazyny wysokiego składowania są obecnie coraz bardziej popularne, ze względu na zajmowanie stosunkowo małej powierzchni gruntu. Magazyn wysokiego składowania daje możliwość przechowywania dużej ilości towarów ustawianych na półkach regałów magazynowych wysokiego składowania, które zajmują niewielkie metraże magazynowe. Magazynem wysokiego składowania określa się budowlę, której wysokość wynosi od 8 do40 m.

Przy takich wysokościach składowania niezbędne są odpowiednio przystosowane środki transportu magazynowego, czyli wózki widłowe wysokiego składowania, które mają możliwość przewozu i składowania towarów nawet na dużych wysokościach, jednocześnie przy małej i ciasnej przestrzeni pomiędzy regałami.

Jednak, gdy wysokość magazynu przekracza kilkanaście metrów, wózki widłowe wysokiego składowania mogą nie wystarczyć i obsługa magazynu zaczyna być możliwa jedynie przy pomocy specjalnych urządzeń. Dlatego często magazyn wysokiego składowania staje się miejscem w pełni zautomatyzowanym, gdzie jednostki ładunkowe obsługiwane są przy pomocy automatycznych układnic magazynowych. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty, zarówno dotyczące zajmowanej powierzchni, jak i zminimalizowania personelu potrzebnego do obsługi hali i urządzeń oraz czasu pracy.

Comments are closed.