Badanie USG serca dziecka (echo serca)

Nazywane jest również echokardiogramem. Echokardiogram jest testem, który wykorzystuje fale dźwiękowe (ultradźwięki) do tworzenia obrazów serca. Echokardiografia jest najczęstszym badaniem stosowanym u dzieci do diagnozowania lub wykluczania chorób serca, a także do śledzenia dzieci, u których rozpoznano już problem z sercem. W gabinetach Neomedica wykonuje się to badanie maluszkom, by zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości.

Neomedica – najlepsi neonatolodzy dziecięcy w Poznaniu

Na terenie Poznania nie ma zbyt wielu neonatologów dziecięcych, a w naszych gabinetach są najlepsi specjaliści. Rodzice chcący, by ich nowonarodzone dziecko miało najlepszą opiekę w naszych gabinetach znajdą wszystko, czego potrzebują. Neonatolodzy dziecięcy zapewnią profesjonalna opiekę maluszkowi oraz przeprowadzą część badań. Pełna oferta i formularz zgłoszenia dziecka na wizytę można znaleźć na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/neonatolog

Badania maluszków

Poza wspomniany na początku echo serca, maluszek może mieć również na miejscu przeprowadzane badanie USG przezciemiączkowe. Jest to badanie, które pozwala na ocenę rozwoju układu nerwowego. Można je wykonywać do czasu, kiedy nie zarośnie ciemiączko. Jest to badanie nieinwazyjne, które jest dla maluszka bezbolesne i może być wykonane szybko i na miejscu w gabinecie lekarskim. Pozwala również na ocenę naczyń krwionośnych, które znajdują się w obrębie mózgu.

  schody w naszym mieszkaniu.