Trendy łazienkowe na koniec 2019 roku

Stworzyć łazienkę, która będzie funkcjonalna, oraz będzie modna, wcale nie jest trudno. Szczególnie, że trendy nie zmieniają się zbyt szybko, przez co mamy nieco mniej możliwości wyboru i nasza łazienka może być dla nas idealnym miejscem na regenerację i przygotowanie się do pracy. Wiele aranżacji okazuje się nie tylko nowoczesnym projektem, ale pomysłem, który z powodzeniem można zrealizować zarówno w małej, jak i dużej łazienki. W dużych przestrzeniach można poszaleć z kolorem, w mniejszych natomiast powinny znaleźć się jasne kolory, jednak można poszaleć z dodatkami czy armaturą.

Nawet na poddaszach można stworzyć ciekawe łazienki. Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni poddasza, budując wannę tuż przy skosach. Jeśli masz niewygodnie ukształtowany sufit, zamień go w element dekoracyjny. Pomaluj sufit na biało, aby kontrastował z tapetą na ścianach. To świetny sposób na nadanie charakteru w ciasnej przestrzeni.

Aranżacja łazienki z czernią

Przez ostatnie lata biel ugruntowała swoją pozycję najlepszego koloru do łazienki. Jest klasyczna, neutralna, i można łatwo dopasować do niej odpowiednie dodatki. Od początku roku dekoratorzy wnętrz i właściciele łazienek wychodzą poza bezpieczne schematy i sięgają po czerń. Nadaje ona wnętrzom szlachetności, tajemniczości, a nawet posmaku luksusu. Już w minionym roku mogliśmy obserwować modę na czarną armaturę łazienkową. Teraz pójdziemy o krok dalej, bo sięgniemy także po ciemne płytki podłogowe i ścienne oraz inne wykończenia.

Mimo początkowych obaw co do problemów z utrzymaniem łazienki w czystości, okazuje się, że wcale to nie jest reguła. Na aranżacje łazienki w czerń w wersji total look będą sobie jednak mogli pozwolić głównie posiadacze większych pomieszczeń. Pozostali mogą poeksperymentować z czarnymi motywami. Sposobem na kompromis między czernią, a bielą może być wykorzystanie ciemnego marmuru o jasnym żyłkowaniu.

Płytki do łazienki

Obecne płytki są podstawą wykończenia łazienek. Istnieje wiele sposobów, w jaki można je użyć zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Można wykorzystać sześciokątne płytki, które dodają ciekawości, nie przytłaczając tego małego pomieszczenia z wzorem. Można je połączyć w domu z innymi pomieszczeniami, wykorzystując ten sam motyw np. w kuchni. Możesz wykorzystać również różne rozmiary płytek: mniejsze jako obudowa wanny, większe na ścianie. Ilość miejsca, jaką masz i to, co oko postrzega, niekoniecznie jest tym samym.

  Farby akrylowe czy farby lateksowe.

Baw się granicami percepcji, układając płytki z boku wanny i ściany według tego samego wzoru – trudno jest rozróżnić, gdzie zaczyna się każdy z nich, co sprawia, że Twoja przestrzeń staje się większa. Marmur jest tu szczególnie efektywny, ponieważ wygląda prawie jak jeden wielki arkusz, a poszczególne płytki nie są zbyt oczywiste. Pozwoli Ci to tworzyć iluzję głębi i wielkości. Całą gamę produktów do wykorzystania w łazienkach znaleźć można na stronie GrupyMo: https://grupamo.pl/category/lazienka/