Jak wymienić filtr do lodówki Samsung – kompletny poradnik

filtr do lodówki samsung

filtr do lodówki samsungJeśli posiadasz chłodziarko-zamrażarkę Samsung i musisz wymienić filtr do lodówki Samsung, ale nie wiesz, jak to zrobić, pomoże Ci nasz krótki przewodnik! Ważne jest, aby co 6 miesięcy wymieniać filtr wody w lodówce, aby mieć pewność, że pijesz czystą wodę! W tym artykule wyjaśnimy wszystkie kroki, które pozwolą Ci szybko i łatwo wymienić filtr do wody Samsung!

 

Kiedy należy wymienić filtr do lodówki Samsung? – podpowiadamy

Twoja chłodziarko-zamrażarka Samsung ma ikonę filtra, która przypomina o konieczności wymiany filtra wody w razie potrzeby! Gdy filtr do lodówki Samsung jest nowy, światło może być niebieskie, żółte lub zielone, w zależności od posiadanego modelu lodówki. Gdy zbliża się czas wymiany filtra, ikona zmieni kolor na fioletowy. Po 6 miesiącach ta ikona zmieni kolor na czerwony, co oznacza, że ​​powinieneś teraz wymienić filtr, aby mieć pewność, że pijesz czystą wodę!

Krok po kroku wymieniamy filtr do wody do lodówki Samsung

Lokalizacja filtra wody do lodówki Samsung może się różnić w zależności od posiadanego modelu, jednak procedura wymiany filtra wody jest dokładnie taka sama.

  • Odciąć dopływ wody
  • Wypuść wodę z lodówki, aż przestanie wypływać
  • Obróć istniejący filtr w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wyciągając go (lub w dół), aby go wyjąć
  • Włóż nowy filtr ponownie, wciskając go w gniazdo, a następnie obracając zgodnie z ruchem wskazówek zegara, upewniając się, że jest dobrze ustawiony. Upewnij się, że ikona kłódki jest wyrównana z obudową filtra
  • Podłącz ponownie dopływ wody i rozprowadź trochę wody, aby upewnić się, że działa prawidłowo.
  • Nie zapomnij zresetować światła filtra, aby poprawnie zapamiętać następną wymianę filtra wody

Jak zresetować lampkę filtra wody do lodówki Samsung po wymianie filtra?

W większości modeli kontrolka filtra do lodówki Samsung działa na zegarze i włącza się (lub zmienia kolor na czerwony) po 6 miesiącach. Po wymianie filtra wody do lodówki Samsung należy zresetować lampkę filtra wody. Aby to zrobić, spójrz na panel sterowania lodówki, gdzie powinien znajdować się przycisk resetowania filtra. Dotknij i przytrzymaj przycisk przez 3 sekundy, aż kontrolka się zresetuje. Po zakończeniu ikona filtra powinna powrócić do pierwotnego koloru lub całkowicie zniknąć.

  Jak ukryć kontakty w kuchni - pomysły i porady

 

Lodówki Samsung a tym samym filtr do lodówki Samsung, należą do najbardziej inteligentnych urządzeń chłodniczych znajdujących się w obiegu na rynku. Dzięki funkcjom takim jak przyciski dotykowe i panele z cyfrowymi wyświetlaczami oferują praktyczność i inteligentne życie w imię perfekcji z punktu widzenia automatyki domowej.