Casalgrande padana – wszystko co musisz wiedzieć o tej włoskiej marce

Płytki Casalgrande padana

Płytki Casalgrande padanaWłoska firma specjalizująca się w produkcji nowoczesnych i ekologicznych płytek ceramicznych od teraz dostępna jest również na rynku polskim. Produkty marki Casalgrande padana to rozwiązania pozwalające na powiew luksusu dzięki ceramicznym dziełom sztuki. W trosce o środowisko proces technologiczny wykorzystywany w czasie produkcji płytek gwarantuje zachowanie specjalistycznej troski o utrzymanie zrównoważonego środowiska.

Płytki Casalgrande padana – kompletny poradnik

Producent płytek pochodzący z ciepłej i słonecznej Italii tworzy ceramiczne innowacje już od 60 lat. Przełamuje stereotypy i kreuje nowoczesny design nadając ton architekturze wnętrzarskiej. Profesjonalizm jakim wyróżniają się płytki pozwala na zagwarantowanie najwyższego standardu wśród materiałów budowlanych.

Cechą charakterystyczną płytek podłogowych włoskich jest naturalna kamionka Casalgrande padana. Taki element nie zwykle istotny w całym procesie produkcji od lata gwarantuje marce odznakę lidera wśród producentów płytek.

 

Płytki ceramiczne włoskie – charakterystyka produktu

Ceramika to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do pokrywania ścian i podłóg. Ale być może lepiej będzie mówić o ceramice, biorąc pod uwagę ogromną różnorodność materiałów, które mieszczą się w tej klasyfikacji. Wszechstronność, praktyczność, kolory, wykończenia i kompozycje sprawiają, że włoskie płytki ceramiczne są najbardziej odpowiednim materiałem do każdego rodzaju powierzchni.

Kiedyś płytki ceramiczne były uważane za materiał drugiego wyboru, niezbyt wartościowy, ale z tego powodu bardzo praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Dziś również udało się wyodrębnić dużą część rynku, który nie ogranicza się tylko do ich preferowania ze względu na ich praktyczność. Płytki podłogowe włoskie wybiera się ze względu na wspaniały efekt estetyczny i projektowy, jaki udaje im się nadać pomieszczeniom.

 

O ile początkowo płytki ceramiczne były używane tylko do okładzin kuchennych i łazienkowych, to od połowy ubiegłego wieku nabierały coraz większej mocy, wypierając inne materiały płytki casalgrande padana stają się sławne nie tylko ze względu na parametry techniczne, ale również na ich indywidualny urok.