Jak udekorować komodę w salonie: 10 pomysłów, które sprawią, że Twoje wnętrze nabierze charakteru

Komoda to mebel, który wciąż posiada wiele zwolenników. Często pełni funkcję praktyczną, pozwala na przechowywanie różnych rzeczy, ale może również stać się ozdobą salonu. Jak udekorować komodę w salonie, aby cieszyła oko oraz stanowiła element dekoracyjny? W tym artykule przyjrzymy się dziesięciu pomysłom na to, jak ozdobić komodę i dodać charakteru wnętrzu.

Pomysł nr 1: Dodać kwiaty

Nic nie dodaje uroku tak jak kwiaty. Kwiaty wprowadzą świeżość oraz kolory do wnętrza. Cały czas modne są kompozycje w wazonach lub lampionach, które pięknie komponują się na blacie komody. Można również posiać kwiaty odwzorowujące styl zachodni w wazonach o nowoczesnym kształcie.

Pomysł nr 2: Zastosować świece

Świece to doskonały sposób na stworzenie atmosfery oraz dodanie uroku wnętrzu. Dzięki nim można uzyskać miłą atmosferę oraz wprowadzić kolory do pokoju. Świece w połączeniu z kwiatami pozwolą na stworzenie idealnej kompozycji. Świece można postawić w lampionach, stanowiących jednocześnie ozdobę.

Pomysł nr 3: Wykorzystać bibeloty

Bibeloty to małe ozdoby, które dodają charakteru salonu. Ich umieszczenie na komodzie sprawia, że całe wnętrze nabiera wyjątkowego stylu. Z reguły są ozdobą samą w sobie. Ważne, aby były umieszczone w taki sposób, by stanowiły wyjątkową całość.

Pomysł nr 4: Zastosować plakaty

Plakaty to doskonały sposób na wypełnienie pustych ścian. Dobrze umieszczone na komodzie pomogą uzyskać wyjątkowy efekt. Warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę i genre. Można postawić plakaty o dość szlachetnym wydźwięku lub też trochę bardziej artystyczne.

Pomysł nr 5: Zastosować lampki w słoikach

Jeśli chcesz uzyskać niepowtarzalną atmosferę w swoim salonie, to proponujemy wykorzystać lampki w słoikach. Możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone. Lampki można włożyć do słoika, który od razu stanie się lampą. A cały zestaw postawić na komodzie.

  Jak upiąć firany w salonie - Poradnik dla każdego

Pomysł nr 6: Zastosować ozdobne pudełka

Pudełka to doskonały sposób na przechowywanie różnych rzeczy. Mogą to być bilety, karty, a nawet klucze. Ładnie ustawione na komodzie stanowią jednocześnie estetyczny element. Warto wybrać pudełka o ciekawych kształtach i wzorach.

Pomysł 7: Wykorzystać tkaniny

Tkaniny to jedna z najszybszych i najskuteczniejszych dekoracji. Można je umieścić na komodzie, a nawet na szafce. Można wybrać tkaniny z kwiatami lub klasyczne białe. Ważne, aby dobrze dopasować kolor tkaniny do pozostałych elementów wystroju salonu.

Pomysł nr 8: Zastosować kolorowe książki

Kolorowe książki to doskonały sposób na wypełnienie półki komody. Książki z odpowiednio dobranej tematyki dodają charakteru oraz subtelności. Dzięki nim nie tylko wypełnimy wolne miejsce, ale też uzyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Pomysł nr 9: Stworzyć galerię zdjęć

Jeśli w zestawieniu pomysłów na jak udekorować komodę w salonie nie ma jeszcze galerii zdjęć, to proponujemy ją dodać. Galeria zdjęć to doskonały sposób na wypełnienie pustych ścian. Można zamówić ramki na wymiar, a zdjęcia można wydrukować u profesjonalisty lub zrobić je samemu.

Pomysł nr 10: Wstawić rzeźby

Rzeźby to doskonała ozdoba salonu. Ich umieszczenie na komodzie przyciągnie uwagę oraz nada estetycznego wyglądu całemu pomieszczeniu. Warto wybrać rzeźby o ciekawych kształtach oraz kolorach. Rzeźba powinna stanowić świetny kontrast wobec innych elementów wystroju.

FAQs

Jak wybrać odpowiednią dekorację do komody?

Każda dekoracja może wyglądać pięknie, ale trzeba wybrać odpowiednią do aranżacji całości. Ważne jest, aby dopasować kolor do tapicerki kanap i dywanu. Wybierając dekoracje należy pamiętać o stylu już panującym w salonie.

Czy połączenie różnych stylów to dobry pomysł?

Połączenie różnych stylów, ale w spójny sposób, to bardzo dobry pomysł. Ważne, aby jednak wyróżnić jeden styl główny, który będzie dominował w całym salonie. Wszystko powinno harmonijnie ze sobą współgrać.

  Jak ukryć karnisz w salonie: kreatywne sposoby i porady

Podsumowanie

Jak widać, komoda to mebel, który można ożywić w prosty sposób. Dekoracje na komodzie powinny odzwierciedlać ogólny styl, panujący w całym salonie. W artykule przedstawiliśmy dziesięć pomysłów na to, jak udekorować komodę w salonie, by stała się ona nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną ozdobą. Zastosowanie choć jednego z zaproponowanych rozwiązań pozwoli na nadanie charakteru całemu pomieszczeniu.