Jak udekorować okno w kuchni zdjęcia: inspiracje i pomysły

Jakie okna mają wejście do kuchni?

Przed przystąpieniem do dekorowania okien w kuchni warto zastanowić się nad modelem okna. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są okna otwierane na zewnątrz, czyli uchylne. Więcej światła i widoczności zapewniają okna połaciowe czyli uchylne dachowe. W kuchni, jako stylowe rozwiązanie można zastosować okna panoramiczne, które zapewnią również wiele światła naturalnego.

Jakie firanki wybrać do okna w kuchni?

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i stylu kuchni. Dobrą opcją są firany z bawełny lub lnu. W stylu skandynawskim dobrze prezentuje się gipiura lub bawełna w mieszankach lnu. W kuchni przydadzą się białe, kremowe lub szare firany. Ważne są również właściwości funkcjonalne firanek – powinny być łatwe w utrzymaniu czystości oraz praktyczne w zasłanianiu się przed słońcem.

Jakie rolety wybrać do okna w kuchni?

Jak w przypadku firanek, tak i w przypadku rolet to kwestia stylu, którym się kierujemy. Ładnie w kuchni prezentują się bambusowe rolety rzymskie i bambusowe zasłonki. W przypadku rolet rzymskich warto wybrać modele z materiałów odpornych na zabrudzenia, np. z poliestru. Ważne jest także dopasowanie koloru rolet do innych elementów wyposażenia kuchni.

Jak wykorzystać kwiaty w dekorowaniu okien w kuchni?

Kwiaty to klasyka, która nadaje uroku każdemu pomieszczeniu. W kuchni warto postawić na zioła i kwiaty doniczkowe, np. bazylie, miętę, które oprócz estetycznego wyglądu, będą również cieszyły podniebienie. Można postawić je w oknach lub przytwierdzić haczykami do ramy okiennej. Inna opcja to postawienie kwiatów w wazonie na parapecie okna.

Jakie dodatki mogą uatrakcyjnić okno w kuchni?

Dodatki to istotny element każdej aranżacji. W przypadku okien kuchennych możemy wykorzystać ozdobne zawieszki, urocze dekoracje z drewna, wyhaftowane ozdobne serwetki, czy też szklane kule z lampkami. Warto jednak pamiętać, że dodatków powinno być odpowiednio mało, by okno nieprzytłaczające i niezasłaniało światła.

  Grzejnik łazienkowy, poradnik przed zakupowy

Podsumowanie

Jak widać, okno w kuchni to nie tylko otwór, przez który wpada światło, ale również element aranżacyjny, umożliwiający wzbogacenie wystroju kuchni. Z powodzeniem możemy tu wykorzystać rolety, firanki, kwiaty oraz różnego rodzaju dodatki. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z liczbą ozdób i wybrać takie elementy, które odpowiednio wpasują się w styl naszej kuchni.