Jak udrożnić zlew w kuchni – proste sposoby

Jak udrożnić zlew w kuchni?

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, żeby otworzyć odpływ w kuchni i zobaczyć, co się w nim znajduje? Jeśli nie, to może warto to zrobić, szczególnie jeśli zauważasz, że zlew w twojej kuchni wolno odpływa. To dobry sposób na sprawdzenie, czy w rurach kręci się ewentualne zanieczyszczenie lub blokada, która może powodować problem z odpływem wody.

Proste sposoby na udrożnienie zlewu w kuchni

Istnieje wiele sposobów, które możesz zastosować w celu udrożnienia zlewu w kuchni. Niektóre z nich wymagają tylko niewielkiego wysiłku, podczas gdy inne mogą wymagać bardziej złożonych działań.

Sposób nr 1: Użyj gorącej wody i płynu do naczyń

Jednym z najprostszych sposobów na udrożnienie zlewu w kuchni jest użycie gorącej wody i płynu do naczyń. W pierwszej kolejności nałóż płyn do naczyń na dno zlewu. Następnie zagotuj wodę i wlej ją do zlewu. Odczekaj kilka minut i spróbuj odpłynąć wodę. W przypadku gdy zlew odpływa wolno, powtórz czynność kilka razy.

Sposób nr 2: Wykorzystaj sodę oczyszczoną i ocet

Jeśli zlew nadal nie chce się udrożnić, możesz również spróbować wykorzystać sodę oczyszczoną i ocet. Nałóż sodę na dno zlewu, a następnie wlej do niego ocet. Poczekaj kilka minut, a następnie pozmywaj wodę. Soda oraz ocet powinny rozpuścić zanieczyszczenia, które powodują blokadę w zlewie.

Sposób nr 3: Usuń zanieczyszczenia z rury odpływowej

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie zadziałał, możesz spróbować usunąć zanieczyszczenia z rury odpływowej. W pierwszej kolejności wyjmij koszyk do zlewu i wyczyść go z ewentualnych dużych zanieczyszczeń. Następnie weź przysłowiową „wężówkę” – urządzenie służące do usuwania zatkanej rury, i wyciągnij nią wszystko, co utkwiło w rurze. Wiedz jednak, że ten sposób wymaga nieco więcej wysiłku i czasu.

Podsumowanie

Udrożnienie zlewu w kuchni jest zadaniem, które zazwyczaj możemy wykonać samodzielnie. W zależności od przyczyny blokady, możemy wykorzystać wiele różnych sposobów, które pozwolą nam pozbyć się problemu. Pamiętaj jednak, że w niektórych sytuacjach konieczna może okazać się pomoc specjalisty.