Jak ukryć bojler w kuchni – 5 pomysłów na kamuflaż

Jak ukryć bojler w kuchni – 5 pomysłów na kamuflaż
Czy zdarzyło Ci się już zwrócić uwagę, że bojler w kuchni to niezbyt estetyczny element wystroju wnętrza? Zazwyczaj jest on widoczny i wygląda raczej nieatrakcyjnie. Warto więc pomyśleć o tym, jak go ukryć, aby nie rzucał się w oczy, a jednocześnie był łatwy w użyciu. W tym artykule przedstawimy pięć pomysłów na kamuflaż bojlera w kuchni, które pozwolą Ci zamaskować ten nieestetyczny element.
1. Szafa z drzwiami przesuwnymi
Najlepszym sposobem na ukrycie bojlera w kuchni jest zbudowanie szafy z drzwiami przesuwnymi. Taka szafa nie tylko ukryje bojler, ale również będzie służyła jako praktyczne miejsce do przechowywania utensyliów kuchennych. Drzwi przesuwane pozwalają na swobodne otwieranie i zamykanie szafy, co ułatwi użytkowanie bojlera.
2. Ozdobna półka
Jeśli nie masz miejsca na zbudowanie szafy, dobrym pomysłem może być ozdobna półka, która zamaskuje bojler. Półka będzie równocześnie ozdobą kuchni i praktycznym elementem, na którym można postawić przyprawy i inne kuchenne akcesoria. Możesz również postawić na niej ozdobną roślinę, która dodatkowo wzbogaci wystój kuchni.
3. Ozdobna dekoracja ściany
Jeśli półki lub szafy nie są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, możesz zamiast tego postawić na ozdobną dekorację ściany. W ten sposób zakryjesz bojler, a jednocześnie wprawisz kuchnię w przyjemny nastrój. Wybierz tapetę lub obraz, który będzie pasował do kolorystyki kuchni i stylu, w jakim jest urządzona.
4. Zasłona w stylu rustykalnym
Jeśli wolisz bardziej tradycyjne rozwiązania, możesz zamiast dekoracji ściany postawić na zasłonę w stylu rustykalnym. Tego typu zasłona pozostanie w zgodzie z wystrojem Twojej kuchni, a jednocześnie ukryje bojler, dając przytulny i ciepły nastrój. Możesz wybrać zasłonę z krawędziami z frędzelków lub z ciekawym haftem, aby dodatkowo urozmaicić wystrój kuchni.
5. Kamuflaż za pomocą mebli
Jeśli nie masz czasu na budowanie szafy czy montaż ozdobnych półek, dobrym pomysłem może być ukrycie bojlera za pomocą mebli. Możesz zastawić bojler stołem kuchennym, który będzie służył jako blat roboczy i stół jadalny. Można również zastosować różnego rodzaju meble typu wyspy kuchenne, które na co dzień będą pełnić praktyczną funkcję, a jednocześnie ukryją bojler.
Podsumowanie
Bojler w kuchni to niezbyt estetyczny element wystroju wnętrza, ale istnieje wiele sposobów na jego ukrycie. W tym artykule przedstawiliśmy pięć pomysłów na kamuflaż, od prostych i praktycznych do bardziej wyszukanych. Wybierz rozwiązanie, które najlepiej pasuje do Twojego stylu i potrzeb. Dzięki temu bojler w kuchni nie będzie już problemem, a jednocześnie będziesz mieć więcej miejsca na przechowywanie naczyń i akcesoriów kuchennych.