Jak ukryć gniazdka w kuchni – najlepsze rozwiązania

Jak ukryć gniazdka w kuchni? – Problematyka

W dzisiejszych czasach nasze kuchnie składowane są różnego rodzaju sprzętami, które wymagają podłączenia do prądu. Ograniczona liczba gniazdek w kuchni zmusza nas do poszukiwania alternatywnych miejsc, w których będziemy mogli podłączyć nasz sprzęt AGD. Jak ukryć gniazdka w kuchni w estetyczny sposób, by nie szpeciły naszych pomieszczeń?

Ukrycie gniazdek w kuchni – kilka prostych sposobów

1. Listwy przypodłogowe

Ukrycie gniazdek pod listwą przypodłogową to jeden z najprostszych sposobów ukrycia instalacji elektrycznej w kuchni. Wystarczy zainstalować listwę z jednej strony ściany, a z drugiej umieścić gniazdko elektryczne. Oszczędzimy w ten sposób miejsce na ścianie, a do tego ukryjemy kable. W przypadku, gdy chcemy przemieszczać nasze urządzenia, łatwiej jest odłączyć je od gniazdka umieszczonego pod listwą, niż od gniazdka wbudowanego w ścianie.

2. Wnęki w meblach kuchennych

Jeśli kuchnia została zaprojektowana w oparciu o meble kuchenne, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają nam szafki i szuflady. W siedzeniach szafek można zamontować gniazdka elektryczne, co pozwoli ukryć instalację. Możliwe jest również zamontowanie gniazdek w wnękach za szufladami lub w ściankach między szafkami. Dzięki temu, instalacja elektryczna zostanie ukryta, nie zajmie dodatkowej przestrzeni, a na pewno nie będzie przeszkadzać podczas pracy w kuchni.

3. Gniazdka podszafkowe

Wiele kuchni wyposażonych jest w podświetlenie podszafkowe. Ten sam efekt możemy uzyskać, montując pod szafkami gniazdka elektryczne. Taki zabieg nie tylko ukryje instalację, ale również przyda się nam w sytuacji, gdy potrzebujemy jednocześnie korzystać z wielu urządzeń.

Podsumowanie

Ukrycie gniazdek w kuchni ma nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne. Dzięki temu oszczędzamy miejsce na ścianie, a kuchnia zyskuje na praktyczności. Warto zastanowić się nad jednym z powyższych sposobów ukrycia instalacji elektrycznej w kuchni. Na pewno ułatwi nam to życie i poprawi walory estetyczne kuchni.