Jak ukryć grzejnik w kuchni – kreatywne pomysły

Jak ukryć grzejnik w kuchni?

Grzejnik jest nieodłącznym elementem domowego wyposażenia. Zapewnia ciepło w zimowe dni, jednak może stanowić problem aranżacyjny, szczególnie w kuchni. W tym artykule podpowiadamy kilka kreatywnych sposobów, które pomogą ukryć grzejnik w kuchni i wkomponować go w całą aranżację pomieszczenia.

1. Zasłonięcie grzejnika za pomocą przesłony

Przesłona wykonana z kolorowego materiału może być niesamowitym elementem dekoracyjnym w kuchni. Jeśli dobrze dobrany będzie przyciągał uwagę i przyciągał wzrok. Wystarczy uważać na materiał, z jakiego została wykonana przesłona, aby mógł znieść wysoką temperaturę.

2. Kamienne szafki z ukrytym grzejnikiem w kuchni

Drugi sposób, który może być równie interesującym podpowiedzeniem, to kamienne szafki pod blatem kuchennym. Ukryty grzejnik w kuchni w szufladzie przypominającym piękne płaskie kamienie – sposobem na naprawdę interesujące i stylowe rozwiązanie, które przypadnie wielu do gustu.

3. Rozmycie grzejnika w pomieszczeniu

Innym pomysłem jest rozmycie grzejnika w tle. Dobrym sposobem na to jest pokrycie go takim samym kolorem jak ściany lub wykorzystanie efektywne dekoracji. W ten sposób, mamy pewność, że grzejnik nie odrywa się od ogólnego wyglądu kuchni, ale jest subtelnie „schowany” w tle.

4. Zamaskuj grzejnik korzonkami

Ostatni pomysł to zamaskowanie grzejnika z pomocą korzeni roślin. Dobre będzie wykorzystanie dużej ilości końskiej łodygi połączonej na jednej liście. Takie rozwiązanie sprawi, że grzejnik nie tylko będzie ukryty, ale także idealnie wpasuje się w całą aranżację pomieszczenia.

Podsumowanie

Grzejnik w kuchni nie musi stanowić problemu. Wystarczy poświęcić trochę czasu na aranżację kuchni tak, aby grzejnik idealnie wpisał się w całą aranżację wnętrza. Dzięki temu pomieszczenie stanie się nie tylko funkcjonalne, ale wręcz luksusowe i stylowe. Jak możemy zauważyć, nie trzeba wydawać wielkich sum na nowe instalacje, aby wykończyć komfortową i piękną kuchnię. Wystarczy kilka pomysłów w głowie i trochę pomysłowości!