Jak ukryć grzejnik w salonie? Praktyczne porady

Jak ukryć grzejnik w salonie i stworzyć przytulną przestrzeń?

Grzejnik w salonie to urządzenie, które nie zawsze pasuje do aranżacji wnętrza. Może przeszkadzać w meblowaniu czy dekorowaniu pomieszczenia. Jednak istnieją sposoby na ukrycie grzejnika w salonie, aby połączyć funkcjonalność z estetyką. W tym artykule przedstawiamy praktyczne porady, jak ukryć grzejnik w salonie.

Jakie są zalety ukrycia grzejnika w salonie?

Ukrycie grzejnika w salonie przede wszystkim pozwala na stworzenie harmonijnej przestrzeni. Pozwala to na większe możliwości aranżacji wnętrza. Ukrycie grzejnika można także uznać za element designerski, który doda oryginalności wnętrzu. Dodatkowo, ukrycie grzejnika może pomóc w oszczędzaniu cennej dla nas przestrzeni.

Jak można ukryć grzejnik? Kreatywne sposoby

1. Mebel z funkcją grzewczą

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest mebel z funkcją grzewczą, na przykład podłokietnik w sofy czy fotele. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na oszczędność miejsca w salonie. Dzięki takiemu meblowi grzejnik zyskuje nową funkcję, jednocześnie nie zagrażając estetyce pomieszczenia.

2. Ozdoba na grzejnik

Kolejnym sposobem na ukrycie grzejnika w salonie jest dodanie do niego dekoracji. Można na przykład dokupić specjalną i adekwatną dekorację na grzejnik. Dobrą opcją są drewniane okładziny, które dodatkowo odczuwają ciepło na wierzchu. Może to być także dodatkowe oświetlenie nad grzejnikiem lub na bocznych ścianach po obu stronach.

3. Ukrycie za zasłoną

Jeśli twoje mieszkanie ma okna wyposażone w zasłony, spróbuj ukryć grzejnik za nimi. Może to być jedna duże zasłona lub kilka mniejszych – w zależności od układu pokojów. Takie rozwiązanie pozwoli ci pozbyć się brzydkiego grzejnika z pola widzenia, z zachowaniem łatwego dostępu.

4. Podwieszane półki

Gdy nie masz dużo miejsca w swoim salonie, podwieszane półki to dobry wybór. Mogą one stanowić element dekoracyjny oraz funkcję praktyczną, np. na książki lub rośliny. W przypadku, gdy grzejnik jest umieszczony w pobliżu ściany, można podwiesić półki w taki sposób, aby zakrywały grzejnik.

  Kredyt mieszkaniowy czy kupno własnego domu.

Jak ukryć grzejnik w salonie? Kilka praktycznych porad

1. Grzejnik zewnętrzny

Gdy planujesz remont lub budowę domu, rozważ zastosowanie grzejnika zewnętrznego. To jedno z najnowocześniejszych rozwiązań grzewczych. Grzejniki zewnętrzne przytwierdza się zwykle do ściany w taki sposób, że są niewidoczne. Dzięki temu Twoje mieszkanie nie tylko ozdobisz, ale i ocieplisz.

2. Przesłona

Kolejnym pomysłem na ukrycie grzejnika jest przykrycie go przesłoną. Można to zrobić za pomocą materiałowej przesłony, albo zastosować specjalne do tego meble. Ten sposób doskonale sprawdzi się wtedy, gdy grzejnik znajduje się przy ścianie, na którą możesz przymocować przesłonę.

3. Szafka

Szafka nadaje się do każdego pomieszczenia, zatem także do salonu. Możesz wybrać nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo lub klasyczną, drewnianą szafkę. W wybranej przez ciebie szafce możesz też umieścić regał na książki lub inne rzeczy, co przyda się każdemu miłośnikowi czytania.

4. Szafa za lustrem

Kolejnym sposobem na ukrycie grzejnika jest wykorzystanie szafy za lustrem. Jeśli w Twoim salonie posiadasz lustro lub planujesz zakupić je w przyszłości, zastanów się nad umieszczeniem szafy w jego tle. Dzięki temu ukryjesz grzejnik i jednocześnie otrzymasz funkcjonalną szafkę.

FAQ

Jakie są korzyści ukrycia grzejnika w salonie?

Ukrycie grzejnika w salonie pozwala na stworzenie harmonijnej przestrzeni. Pozwala to na większe możliwości aranżacji wnętrza. Ukrycie grzejnika można także uznać za element designerski, który doda oryginalności wnętrzu. Dodatkowo, ukrycie grzejnika pomaga w oszczędzaniu cennej dla nas przestrzeni.

Jak ukryć grzejnik w salonie?

Grzejnik można ukryć na kilka sposobów. Można zastosować mebel z funkcją grzewczą, dodanie dekoracji na grzejnik, ukrycie grzejnika za zasłoną, podwieszanie półek, zastosowanie grzejnika zewnętrznego lub przykrycie grzejnika przesłoną.

Podsumowanie

Ukrycie grzejnika w salonie to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć harmonijną przestrzeń. Istnieje wiele sposobów, aby ukryć grzejnik. Można zastosować mebel z funkcją grzewczą, dodanie dekoracji na grzejnik, ukrycie grzejnika za zasłoną, podwieszanie półek, zastosowanie grzejnika zewnętrznego lub przykrycie grzejnika przesłoną. Wszystkie te sposoby pozwalają na oszczędność miejsca oraz na zachowanie estetyki w salonie.