Jak ukryć Junkers w kuchni – 6 sposobów na ukrycie pieca gazowego

Jak ukryć Junkers w kuchni

Posiadanie pieca gazowego w kuchni to świetne rozwiązanie, zwłaszcza podczas zimnych miesięcy. Są jednak osoby, które nie chcą, aby Junkers rzucał się w oczy i zaburzał harmonię estetyczną pomieszczenia. Nie ma jednak powodów do paniki. Wystarczy kilka prostych trików, aby ukryć Junkers w kuchni przed wzrokiem gości i domowników.

1. Zamaskuj piec gazowy roślinami

Junkers można łatwo ukryć, wystarczy tylko trochę kreatywności. Na przykład, postawiając kilka dużych doniczek z roślinami wokół pieca, można skutecznie zamaskować jego obecność. Rośliny udekorują kuchnię i sprawią, że piec gazowy stanie się mniej widoczny. Co więcej, będą one doskonałym filtrem powietrza.

2. Wykorzystaj osłonę na Junkers

Na rynku dostępne są różne osłony na piece gazowe, które pomogą ukryć Junkers w kuchni. Najlepiej wybierać modele w kolorze białym lub chromowanym, które będą pasowały do większości aranżacji kuchennych. Osłony są nie tylko stylowe, ale też bardzo praktyczne, ponieważ chronią piec gazowy przed zabrudzeniem.

3. Zainwestuj w kuchenny blat

Kolejnym sposobem na ukrycie Junkers w kuchni jest zainwestowanie w nowy blat kuchenny. Blaty posiadające specjalną powierzchnię, którą można łatwo zdejmować, pozwolą na zamaskowanie pieca gazowego w chwili, gdy go nie używamy. Warto zwrócić uwagę na modele blatu, które pasują do kolorystyki kuchni i będą wizualnie łączyć całość pomieszczenia.

4. Umieść Junkers w szafce kuchennej

Jeśli dysponujemy dużą szafką w kuchni, można w niej łatwo ukryć Junkers. Wystarczy wybrać odpowiednie drzwiczki lub osłonę, która zamaskuje piec gazowy. Również dlatego, że nie będzie widać rur ani przewodów. Warto również zadbać o odpowiednie wentylowanie szafki, aby piec gazowy miał dostęp do powietrza, który będzie pochodził z zewnątrz.

5. Skryj Junkers za przeszklonym frontem

Kolejnym sposobem na ukrycie Junkers w kuchni jest umieszczenie go za przeszklonym frontem. Można wybrać specjalną zabudowę z szybą lub przeszklenie zastąpić szkłem mlecznym. Taki front skutecznie ukryje piec gazowy, ale jednocześnie będzie pozwalał na podglądanie jego pracy.

  Jak ukryć grzejnik w kuchni - kreatywne pomysły

6. Zmień aranżację kuchni

Jeśli nie potrafimy ukryć Junkers w kuchni za pomocą jednego z powyższych sposobów, warto zmienić całkowicie aranżację pomieszczenia. Można postawić Junkers w innej części kuchni i zastosować minimalistyczną aranżację, która nie będzie odciągała uwagi od pieca gazowego.

Podsumowanie

Ukrycie Junkers w kuchni wcale nie musi być trudne ani czasochłonne. Wystarczy kilka prostych trików i trochę kreatywności, by jego obecność stała się mniej widoczna. Z jednego z powyższych sposobów można skorzystać, w zależności od aranżacji kuchni i własnych preferencji estetycznych. Warto zwrócić uwagę, aby piec gazowy miał dostęp do odpowiedniej wentylacji powietrza, nawet jeśli ukryty jest za osłonami lub przeszklonym frontem.