Jak ukryć klimatyzator w salonie?


Jak ukryć klimatyzator w salonie?

W upalne dni klimatyzator staje się niezbędnym urządzeniem w naszych domach, ale nie każdy z nas chce, aby jego obecność była widoczna w salonie. Jak więc ukryć klimatyzator w salonie i nie tracić przy tym estetyki pomieszczenia?

Szafki i regały

Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie klimatyzatora jest umieszczenie go w szafce lub regale. Można dokupić specjalną szafkę z otwieranymi drzwiczkami lub wykorzystać wolną przestrzeń na pólkach w regale. Taki sposób ukrycia klimatyzatora pozwala na swobodne użytkowanie urządzenia, a jednocześnie nie rzuca się ono w oczy.

Jakie cechy powinny posiadać szafki/regały?

 • Muszą być wystarczająco duże, aby pomieścić klimatyzator.
 • Powinny mieć otwory wentylacyjne na tylnych ściankach, aby klimatyzator miał dostęp do powietrza.
 • Drzwiczki powinny być łatwo otwieralne, aby nie utrudniać obsługi klimatyzatora.

Projektowanie wnętrz

Jak ukryć klimatyzator w salonie w ramach projektowania wnętrz? Można dokładnie zaprojektować układ mebli tak, aby klimatyzator był niewidoczny. Można np. umieścić go za sofą lub kanapą lub skryć go w zabudowie meblowej. W ten sposób klimatyzator nie będzie rzucał się w oczy, a salon będzie prezentował się estetycznie.

Jak zaprojektować zabudowę meblową na klimatyzator?

 • Zaprojektuj przestrzeń na klimatyzator w szafce lub regale.
 • Osadź klimatyzator na wyjmowanym stanowisku, aby uniknąć problemów z serwisem urządzenia.
 • Przewidywać miejsce na układanie dekoracyjnych przedmiotów u góry szafki/regalu, aby klimatyzator był bardziej ukryty.

Kurtyny i panele maskujące

Kurtyny lub panele maskujące to kolejna opcja na ukrycie klimatyzatora w salonie. Można umieścić je na ścianie, zaraz obok klimatyzatora, tak aby przyciągały uwagę. W ten sposób ukryty klimatyzator będzie mniej zauważalny, a salon będzie miał stylowy akcent.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtyn lub paneli?

 • Kolor: dobierz kolor kurtyn lub paneli do koloru ściany, aby tworzyły spójną całość.
 • Materiał: unikaj ciężkich, gruby materiałów, które mogłyby zasłonić klimatyzator i ograniczyć jego wydajność.
 • Zapewnij łatwy dostęp do klimatyzatora: upewnij się, że kurtyny lub panele są łatwe do przesunięcia, aby można było łatwo dostawać się do klimatyzatora.

Kamuflogowanie klimatyzatora w pomieszczeniu

Jeśli nie zostanie spełniona żadna z powyższych opcji na ukrycie klimatyzatora w salonie, można wybrać koncepcję kamuflażu. Na przykład: malować klimatyzator w kolor ściany, przez co nie będzie rzucał się w oczy; umieścić w pobliżu kolorowe lub dekoracyjne przedmioty i rośliny w donicach, co odciągnie uwagę od urządzenia.

Jakie są zalety kamuflażu klimatyzatora w salonie?

 • Zminimalizowanie kosztów: w przypadku zastosowania kamuflażu oszczędzimy koszty dodatkowych materiałów lub mebli do ukrycia klimatyzatora.
 • Estetyka: kamuflując klimatyzator, nie tylko ukryjemy go sprzed wrażliwych oczu, ale także dodamy nowy wymiar stylistyki naszego salonu.

FAQs

Jakie urządzenie będzie najlepsze do ukrycia klimatyzatora w salonie?

Ostateczna decyzja zależy od preferencji i stylu salonu. Najważniejsze jest, aby wybrana opcja ukrycia klimatyzatora była estetyczna i funkcjonalna jednocześnie.

Czy możliwe jest ukrycie starego klimatyzatora?

Tak, bez względu na to, czy klimatyzator jest nowy czy stary, istnieje wiele sposobów na ukrycie jego obecności w salonie.

Ile kosztuje zamówienie szafki na klimatyzator?

Koszt szafki na klimatyzator uzależniony jest od wielu czynników, takich jak: szerokość, wysokość, rodzaj materiału itp. Cena szafki może wynosić od 100 zł do nawet kilku tysięcy złotych.

Podsumowanie

Jak ukryć klimatyzator w salonie? Odpowiedź jest prosta: jest wiele sposobów, aby ukryć klimatyzator w salonie i nie tracić estetyki pomieszczenia. Warto wybrać opcję, która będzie najlepiej odpowiadać innym elementom wystroju salonu, jednocześnie spełnić swoje główne przeznaczenie i zapewnić komfort termiczny w upalne dni.

  Jak ukryć kaloryfer w salonie? Oto 7 sposobów, które musisz wypróbować!