Jak ukryć komin w kuchni? Praktyczny poradnik dla Twojego kuchennego designu

Jak ukryć komin w kuchni

Jeśli decydujemy się na zaaranżowanie kuchni w stylu nowoczesnym z dostępem do kominu, mamy do czynienia z jednym problemem. Często bowiem komin jest wystający i kłopotliwy w układaniu mebli. W takim przypadku warto wiedzieć, jak ukryć komin w kuchni, aby harmonijnie wpasowywał się w całość aranżacji wnętrza. Poniżej znajdziesz praktyczny poradnik, jak to zrobić.

Zasłonięcie komina meblami kuchennymi

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów ukrycia komina w kuchni jest wykorzystanie mebli kuchennych. Można w ten sposób stworzyć harmonijną przestrzeń kuchenną, w której komin będzie jedynie tłem. Oczywiście przy wyborze odpowiednich mebli należy kierować się nie tylko estetyką, ale również funkcjonalnością. Ważne, aby meble nie zasłaniały całkowicie komina, by zachować swobodny przepływ powietrza.

Ukrycie komina w zabudowie kuchni

Kolejnym sposobem ukrycia komina w kuchni jest wykorzystanie zabudowy kuchennej. Dobrze wykonana zabudowa z pewnością pozwoli na harmonijne wkomponowanie komina we wnętrze kuchni. W tym celu warto skorzystać z usług specjalistycznych firm zajmujących się montażem mebli na wymiar, które wykonają zabudowę idealnie dopasowaną do wymiarów kuchni.

Wykorzystanie elementów ozdobnych

Jeżeli zdecydujemy się na wyeksponowanie komina w kuchni to warto zwrócić uwagę na odpowiednią dekorację otoczenia. W takim przypadku idealnie sprawdzą się ozdobne kafle, które w prosty sposób wkomponujemy we wnętrze kuchni. Dzięki nim komin stanie się bardziej stylowym elementem wnętrza. Innym sposobem na uwydatnienie komina jest zastosowanie eleganckich półek, foteli wysokich, czy wiszących ozdób.

Wybór odpowiedniego koloru i stylu mebli kuchennych

W przypadku aranżacji kuchni z kominem ważne jest, aby dobrać meble kuchenne w odpowiednim stylu i kolorze. Należy pamiętać, że meble stanowią ważny element wnętrza, dlatego koniecznie muszą wpisywać się w całość kuchni. Jeśli zdecydujemy się na wkomponowanie komina w kuchni, to należy kierować się wyborem kolorów neutralnych, a także minimalistycznych, nowoczesny i dobrze dopasowanych do reszty wnętrza kuchni.

  Jak umeblować kuchnię w bloku

Podsumowanie

Ukrycie komina w kuchni to wyzwanie, ale zdecydowanie warto, aby stworzyć estetyczne i funkcjonalne wnętrze kuchenne. Jak widzisz, istnieje wiele sposobów, aby ukryć komin w kuchni, aby wpasował się w całość aranżacji wnętrza. Zasłonięcie komina meblami kuchennymi, ukrycie komina w zabudowie kuchennej, wykorzystanie elementów ozdobnych oraz wybór odpowiedniego koloru i stylu mebli kuchennych to tylko kilka z nich. Ważne aby wybrać tę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu, upodobań i możliwości finansowych.