Jak ukryć kontakty w kuchni – pomysły i porady

Jak ukryć kontakty w kuchni – wprowadzenie

Często zdarza się, że w kuchni mamy wiele urządzeń elektrycznych, takich jak roboty kuchenne, blendery, tostery, a także oczywiście różnego rodzaju sprzęt AGD. Wszystkie te urządzenia nie tylko zajmują dużo miejsca, ale również psują estetykę naszej kuchni. Jednak co zrobić, aby ukryć nie tylko same urządzenia, ale także kable i kontakty?

1. Ukrycie kontakty za szafką

Jeśli chcesz ukryć kontakt w kuchni, jednym z najprostszych sposobów jest zainstalowanie go za szafką. Należy wiercić otwór w ścianie, prawdopodobnie z tyłu szafki, a następnie przesunąć kabel kontroli zasilania urządzenia przez otwór w szczególnym geście w górę na kuchennej powierzchni roboczej. Tym sposobem, kable nie będą widoczne i urządzenia będą wygodnie podłączone do sieci, bez przeszkadzania nam podczas gotowania.

2. Użycie paneli meblowych

Kolejnym sposobem na ukrycie urządzeń elektronicznych w kuchni jest użycie paneli meblowych. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno lub metal i z łatwością wpasują się w styl naszej kuchni. Istnieje wiele paneli, które po prostu otwierają się i zamykają, co ułatwia dostęp do urządzeń, ale jednocześnie ukrywa je przed naszym wzrokiem.

3. Użycie szuflad z montowanym wyjściem elektrycznym

Szuflady z montowanym wyjściem elektrycznym to nie tylko sposób na ukrycie kablów i urządzeń, ale również umożliwiają podłączanie wielu urządzeń jednocześnie. To idealne rozwiązanie, jeśli posiadasz wiele urządzeń elektronicznych, a jednocześnie chcesz zachować estetykę kuchni. Wszystko, czego potrzebujesz, to zainstalować szufladę z wyjściem elektrycznym na dole szafki kuchennej, a następnie podłączyć do niej urządzenia.

4. Użycie półki na urządzenia elektroniczne

Półki na urządzenia elektroniczne to kolejne rozwiązanie na ukrycie kablów i urządzeń, ale tym razem bez potrzeby otwierania lub zamykania paneli. Wystarczy, że zamontujemy półkę na ścianie kuchennej, a następnie na niej ustawimy urządzenia kuchenne. To proste rozwiązanie, które nie wymaga większych zmian w kuchni.

  Jak udekorować okno w kuchni

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na ukrycie kablów, urządzeń i kontaktów w kuchni. Możemy skorzystać z paneli meblowych, szuflad z montowanym wyjściem elektrycznym, otworów w szafkach lub po prostu ustawiając urządzenia na półkach na ścianie. Wybór rozwiązania zależy od naszych potrzeb, stylu kuchni i oczywiście naszej wyobraźni. Dzięki tym pomysłom nasza kuchnia będzie wyglądać zdecydowanie schludniej i piękniej.