Jak ukryć kuchnię w salonie? Sprytne sposoby na połączenie pomieszczeń

Wprowadzenie

Czasami, otwarte pomieszczenia są pożądane, ale co zrobić, gdy salon jest połączony z kuchnią i nie chcemy, aby w trakcie wizyty naszych gości widoczne były talerze pylejące w zlewie lub pozostałości po posiłkach na blacie? Istnieją rozwiązania, dzięki którym można ukryć kuchnię w salonie i w ten sposób oddzielić te dwie przestrzenie. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów, jak to zrobić z pomysłem i stylem!

Sufity podwieszane i podświetlenie LED

Najprostszym sposobem na wydzielenie kuchni jest zamontowanie sufitu podwieszanego. W przypadku, gdy istniejącą przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem można pozwolić na takie rozwiązanie, można zrobić bardzo prosty podział i np. zamontować sufit podwieszony tylko o kilka centymetrów w dół, tak by powstał w ten sposób iluzoryczny „przedziałek”. Można również zdecydować się na stworzenie na takim suficie wstęgi LED, które będą rozświetlały umiejscowioną pod sufitami kuchnię.

Mebelki na wymiar

Kolejnym sposobem, który pozwoli na oddzielenie kuchni od reszty salonu jest zdecydowanie się na zamówienie mebli kuchennych, które będą stanowiły oddzielny element, ale jednocześnie będą się świetnie komponowały z resztą mieszkania. Można na przykład zdecydować się na stworzenie półotwartych szafek i regałów tak, by było widać wyłącznie ich białe fronty, a na co dzień kuchnia nie rzucała się w oczy jako całość. Ważne, by wszystkie meble były wykonane zgodnie z jednolitym projektem i materiałami, które są widoczne we wnętrzu – np. złoto lub srebro.

Kolorowa zabudowa kuchenna

Jeszcze jednym eleganckim rozwiązaniem, które warto zastosować, to skorzystanie z zabudowy odsłaniającej w salonie tylko fronty kuchenne, a cała reszta znajduje się poza widocznością. Przykładem mogą być białe fronty, natomiast konstrukcja kuchenna została wykonana w taki sposób, aby pasowała do ścian w salonie. Dzięki temu kuchnia będzie zamknięta i jednocześnie ozdobi wnętrze salonu.

  Jak udekorować okno w kuchni zdjęcia: inspiracje i pomysły

Zasłonki

Jeszcze jednym prostym rozwiązaniem jest zastosowanie zasłonek. To tradycyjne rozwiązanie, które szybko zasłania kuchnię. Wystarczy wybrać odpowiednie kolory, które będą dobrze łączyły się z wnętrzem salonu. W przypadku, gdy kuchnia zbyt mocno rzuca się w oczy i nie jest estetyczna warto skorzystać z zasłon, które będą ukrywały ją na co dzień za bardzo symboliczną formą ogrodzenia. Bardziej zaawansowane rozwiązanie to zasłony wykonywane na wymiar.

Podsumowanie

Jak można zauważyć, jest wiele sposobów na to, jak ukryć kuchnię w salonie. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań i gustu mieszkańców. Istotne jest również dobranie odpowiednich materiałów oraz kolorów, które będą harmonizowały z resztą mieszkania. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zacząć myśleć o tym, które z wymienionych tu pomysłów sprawiają naszym klientom największą przyjemność i zacząć je wdrażać.