Jak ukryć lodówkę w kuchni: pomysły na maskowanie lodówki

Lodówka to nieodłączny element naszej kuchni, ale jak ukryć sensacyjne urządzenie, które stanowi tak wielki i ciężki punkt skupienia? Istnieją sposoby, które pomogą Ci ukryć lodówkę w kuchni, czyniąc ją mniej oczywistą i pochłaniającą mniej miejsca w pomieszczeniu. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych pomysłów, jak ukryć lodówkę w kuchni.
Ukryj swoją lodówkę za drzwiami
Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie lodówki w kuchni jest jej zamaskowanie za drzwiami. Można to zrobić na kilka sposobów:
Ukryj lodówkę w szafce kuchennej
Najczęściej używanym sposobem jest umieszczenie lodówki w szafce kuchennej. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz po prostu zamontować szafkę z drzwiami na ścianie, umieszczając lodówkę wewnątrz szafki.
Jednym z ulepszeń tego rozwiązania jest zakup drzwi, które będą pasować do reszty kuchni, ukrywając w ten sposób całkowicie lodówkę w kuchni. Dzięki temu w Twojej kuchni nie będzie wyróżniać się żaden duży biały element, który przyciąga uwagę.
Docięte drzwi do ukrycia lodówki
Jeśli nie chcesz inwestować w szafkę kuchenną, możesz spróbować umieścić drzwi, które będą pasować do reszty wnętrza kuchni i zamontować je przed lodówką. Możliwe jest również ustawienie drzwi przedzielenia w kuchni, aby zamaskować lodówkę w kuchni.
Ważne, aby dociąć drzwi zgodnie z wymiarami lodówki celem zapewnienia perfekcyjnego dostosowania, co pozwoli na całkowite zamaskowanie urządzenia.
Ukryj swoją lodówkę za ścianą
Zabuduj lodówkę w ścianie
Jeżeli nie masz wystarczającej ilości miejsca w kuchni, możesz spróbować schować lodówkę w ścianie. Jest to dość skomplikowane rozwiązanie, ale zdecydowanie oryginalne i pozwoli oszczędzić miejsce w kuchni.
Wymaga to wcześniejszego zaplanowania, tak, aby w dobry sposób zagospodarować całą przestrzeń. Należy wziąć pod uwagę kwestie związane z izolacją oraz wentylacją, celem zapewnienia odpowiedniej jakości chłodzenia lodówki.
Ukryj swój lodówkę za zasłoną
Wykorzystaj zasłonę, by ukryć lodówkę
Jeśli nie jesteś gotowy na dalsze remonty, jednym z najprostszych sposobów na ukrycie lodówki w kuchni jest umieszczenie jej za zasłoną. Jedyna rzecz, którą musisz zrobić, to zainwestować w zasłonę, która będzie idealnie pasować do Twojego rodzaju kuchni.
Możesz również użyć różnych sposobów mocowania zasłony, tak, aby łatwo było ją zdjąć i umieścić z powrotem, kiedy potrzeba dostępu do lodówki.
Podsumowanie: Jak ukryć lodówkę w kuchni
Lodówka to jedno z najważniejszych urządzeń w naszej kuchni, ale nie trzeba, aby przyciągało uwagę. Sposobów na ukrycie lodówki jest wiele, od klasycznych, takich jak schowanie jej w szafce kuchennej, po bardziej nowoczesne, takie jak zabudowanie jej w ścianie.
Niech ta lista pomysłów będzie inspiracją dla Ciebie, aby móc ukryć swoją lodówkę w kuchni w taki sposób, aby doskonale wpisywała się w styl Twojego pomieszczenia, a jednocześnie dawała Ci łatwy dostęp do jedzenia.