Jak ukryć piec co w kuchni: 5 najlepszych sposobów

Jak ukryć piec co w kuchni

Jak ukryć piec co w kuchni? To pytanie zadają sobie osoby, które aranżują nowe wnętrze. Piec może być nie tylko nieestetyczny, ale także zajmować dużo miejsca. W tym artykule znajdziesz 5 najlepszych sposobów na ukrycie pieca w kuchni.

1. Zamontuj osłonę na piec

Jeśli chcesz ukryć piec w kuchni, dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie osłony na piec. Osłona może mieć różne formy – może to być mebel, który jednocześnie będzie stanowił osłonę na piec lub specjalna zabudowa ścienna. Powinna ona być wykonana z materiałów ognioodpornych i zapewniać odpowiednią wentylację. W ten sposób piec stanie się niewidoczny, a jednocześnie będzie miał zapewnione odpowiednie warunki techniczne.

2. Zabuduj piec w szafce kuchennej

Innym sposobem na to, jak ukryć piec co w kuchni, jest zabudowa pieca w szafce kuchennej. Można w taki sposób stworzyć harmonijną aranżację kuchni, w której piec nie będzie się rzucał w oczy. Szafka, w której jest zabudowany piec, powinna być wykonana z odpowiedniego materiału, który będzie odporny na temperaturę i wilgoć.

3. Ukryj piec za kanapą

Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, można ukryć piec za kanapą. W ten sposób będzie on niewidoczny z kuchni, a jednocześnie nie będzie przeszkadzał w salonie. Jednakże, trzeba pamiętać, że taki sposób ukrycia pieca wymaga odpowiedniego wentylowania i zapewnienia wystarczającej przestrzeni dla pieca i kanapy.

4. Skorzystaj z paneli dekoracyjnych

Panel dekoracyjny to kolejny sposób na ukrycie pieca co w kuchni. Dostępne są różne rodzaje paneli, np. tekturowe, drewniane, metalowe, szklane. Panel można zamontować na ścianie, aby zasłonić piec lub specjalnej zabudowie, która ukryje piec. Panel może stanowić ciekawy element dekoracyjny kuchni.

5. Skorzystaj z roślinności

Ostatnim sposobem na to, jak ukryć piec co w kuchni, jest skorzystanie z roślinności. Odpowiednio dobrana roślina może ciekawie zasłonić piec, np. zamaskować urządzenia grzewcze po bokach pieca. Rośliny powinny być dobrze dobrane do klimatu kuchni i nie powinny stanowić zagrożenia dla urządzeń grzewczych.

  Zalety kosiarek spalinowych

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, jak ukryć piec co w kuchni. Warto skorzystać z jednego z nich, aby stworzyć harmonijną i estetyczną aranżację kuchni. Niezależnie od wybranego sposobu, warto upewnić się, że piec będzie miał zapewnione odpowiednie warunki techniczne i wentylację.