Jak ukryć piecyk gazowy w kuchni? – Praktyczne sposoby!

Jak ukryć piecyk gazowy w kuchni?

Posiadanie piecyka gazowego w kuchni ma swoje zalety, jednakże często nie pasuje on do naszych wyobrażeń o idealnym wyglądzie pomieszczenia. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad praktycznymi sposobami na ukrycie piecyka gazowego, aby nie rzucał się on w oczy.

Zasłonięcie piecyka gazowego meblami kuchennymi

Jednym ze sposobów ukrycia piecyka gazowego jest zasłonięcie go meblami kuchennymi. W tym celu najlepiej zamontować piecyk w szafce kuchennej i zastosować w okolicy odpowiednie osłony antywibracyjne. W ten sposób piecyk gazowy będzie się dobrze zgrał z resztą wyposażenia kuchni.

Postawienie roślin wokół piecyka gazowego

Kolejnym sposobem na ukrycie piecyka gazowego jest postawienie roślin wokół niego. W ten sposób piecyk nie tylko będzie ukryty, ale też sprawi, że kuchnia stanie się bardziej przytulna i przyjemna dla oka. Nie zapominaj jednak, że rośliny wymagają odpowiedniego podłoża i nawadniania, więc warto wybrać gatunki, które będą trwałe i łatwe w pielęgnacji.

Wykorzystanie ściany do ukrycia piecyka gazowego

Kiedy mamy w kuchni ograniczoną ilość miejsca, musimy szukać kreatywnych rozwiązań, aby ukryć piecyk gazowy. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie dostępnej nam przestrzeni na ścianie. Możemy na przykład postawić tam półki z książkami, ozdobami lub talerzami i ukryć w ten sposób piecyk gazowy.

Zakrycie piecyka gazowego za kurtyną

Jeśli mamy piecyk gazowy umieszczony nieopodal okna, to warto zastosować kurtynę, która go zakryje. Kurtyna będzie nie tylko funkcjonalną ozdobą okna, ale też ukryje piecyk, który nie będzie już rzucał się w oczy.

Wykorzystanie paneli dekoracyjnych

Ostatnim sposobem na ukrycie piecyka gazowego są panele dekoracyjne. Mogą one przybierać przeróżne formy, kolorystyki i wzory, dzięki czemu będą stanowiły oryginalną dekorację kuchni i jednocześnie ukryją piecyk gazowy. Do wyboru mamy panele drewniane, szklane, metalowe czy ceramiczne, a ich montaż nie jest trudny i nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

  Jak ukryć Junkers w kuchni - 6 sposobów na ukrycie pieca gazowego

Podsumowanie

Ukrycie piecyka gazowego w kuchni może być trudne, ale nie niemożliwe. Za pomocą wyżej wymienionych sposobów na pewno uda nam się osiągnąć upragniony efekt i zatuszować ten element kuchni, który nam się nie podoba. Oczywiście, najlepiej jest wybrać taki sposób, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb i preferencji estetycznych. Dlatego warto przemyśleć swoją decyzję i zdecydować się na sposób, który zapewni nam maksymalną satysfakcję.