Jak ukryć pralkę w kuchni – najlepsze pomysły i porady

Jak ukryć pralkę w kuchni?

Posiadanie pralki w kuchni może być praktyczne, ale czasami nieestetyczne. Może zdarzyć się, że nie chcesz, aby pralka była głównym elementem w pomieszczeniu. Jak ukryć pralkę w kuchni, aby nie rzucała się w oczy? W tym artykule przedstawimy najlepsze pomysły i porady, jak schować pralkę w kuchni.

1. Szafa z drzwiami przesuwnymi

Jednym z najprostszych sposobów, jak ukryć pralkę w kuchni jest umieszczenie jej w szafie z drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu szafa może pozostać zamknięta, a pralka nie będzie widoczna. Można również umieścić w tej szafie detergenty oraz akcesoria do prania, aby wszystko było w jednym miejscu.

2. Kuchenny regał z zasłonką

Jeśli chcesz, aby Twoja pralka była bardziej dostępna, ale nadal ukryta, zainstaluj przestrzeń na swojej kuchennej półce. Wystarczy wykorzystać kuchenny regał, na którym zawsze trzymasz swoje naczynia. Wystarczy dodać zasłonkę, aby zamaskować swoją pralkę. Zasłonka może mieć taki sam kolor jak ściany lub drzwi w kuchni, aby się ukryć.

3. Przenośna przesłona

Jeśli posiadasz pralkę, którą możesz łatwo przenieść, zaprojektuj dla niej przesłonę, którą możesz zamknąć lub otworzyć w dowolnym momencie. Przesłona może być wykonana z różnych materiałów, takich jak: PVC lub siatka. Dzięki temu będziesz mógł łatwo ukryć swoją pralkę przed gośćmi, a kiedy będziesz jej potrzebował, będziesz mógł ją łatwo odsłonić.

4. Kraina dla dzieci

Jeśli masz dzieci, wykorzystaj swoją pralkę do stworzenia dla nich małego kącika zabaw. Możesz dodać do niej zabawki oraz miękkie poduszki. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało miejsce do zabawy, a Twoja pralka będzie ukryta w ciekawy sposób, stając się częścią całego kącika.

5. Szafa lub waga kuchenna

Kolejnym sposobem ukrycia pralki w kuchni jest umieszczenie jej w szafie lub pod stołem. Można również wykorzystać wagę kuchenną lub inny duży sprzęt gospodarstwa domowego, aby nie była ona widoczna. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i ustawień pomieszczenia.

  Jak udekorować okno w kuchni

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele pomysłów na ukrycie pralki w kuchni. Od szaf po regały i przesłony – istnieją wspaniałe sposoby na to, aby w prosty sposób ukryć swoją pralkę przed gośćmi lub gdy po prostu nie chcesz, aby była ona głównym elementem kuchni. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i stwórz unikalny projekt, który pasuje do Twojego stylu życia i upodobań.