Jak Ukryć Rury w Salonie – 8 Kreatywnych Sposobów

Gdy urządzamy swoje mieszkanie, ściany stają się naszym płótnem a meble – pędzlem. Inwestujemy wiele czasu i pieniędzy w to, aby zaprojektować swoje wnętrze w takim stylu, jak nam się podoba. Jednak często zdarza się, że sabotażuje nam to coś, co wydaje się być nieuniwersalne – rury. W salonie, gdzie spędzamy większość czasu z rodziną i przyjaciółmi, trudno ukryć te nieestetyczne elementy instalacji. W tym artykule zaprezentujemy Ci 8 kreatywnych sposobów, jak ukryć rury w salonie, aby nie psuły one Twojej estetyki.

Jak Ukryć Rury w Salonie?

1. Zaczynając od podłogi

Rury są często widoczne na środku pokoju, jak to jest w przypadku promieni wodnych. Często wydaje się, że nie ma sposobu, aby je ukryć. Ale co, jeśli powiemy Ci, że jest? Istnieje wiele nowoczesnych i oryginalnych sposobów ukrycia rur w podłodze, takich jak:

 • Wzniesiony dywan – jeden z najprostszych sposób, aby ukryć rury w salonie. Wystarczy postawić wszechstronny dywan na rurach w stylu shaggy, aby zatuszować ciemne rury i tworzyć cieplejszą przestrzeń.
 • Podłoga drewniana – drewniana podłoga może przyciągnąć uwagę, ale można ją wykorzystać, aby tuszować rury. Weź drewnianą podłogę i wytnij na niej kawałki na na przekor rur, wtedy ukryje się widoczna część instalacji.
 • Panele podłogowe – przeliczalne podłogi są idealnym sposobem na ukrycie rur w salonie. Panele są odporne, łatwe w utrzymaniu i dostępne w różnych stylach.

2. Wykorzystaj ściany

Najłatwiejszy sposób na ukrycie rur salonie – to zbudowanie ściany. Wystarczy postawić ściankę działową, która z łatwością tuszuje instalacje. Ten sposób jest szczególnie pomocny w salonach z otwartą przestrzenią, gdzie rury stają się punktem centralnym salonu.

3. Ukryj rury w meblach

Jednym z najbardziej kreatywnych sposobów ukrycia rur w salonie jest ukrycie ich w meblach. Można do tego wykorzystać meble, takie jak:

 • Komoda lub regał, który pozwala nam wykorzystać całą przestrzeń na ukrycie rur.
 • Aparat RTV – jeśli masz wielki telewizor w salonie, spróbuj ukryć rury za szafkami RTV. To nie tylko ukryje urządzenia, ale również uchroni je przed kurzem.
 • Konsola – zbuduj konsolę na wymiar, która będzie idealnie pasować do rur, ze szklanymi drzwiami by wizualnie nie zaburzać kompozycji.
  Jak ukryć łóżko w salonie – Praktyczne wskazówki dla skutecznej aranżacji przestrzeni

4. Wykorzystaj dekoracje na ścianie

Jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów na ukrycie rur w salonie jest wykorzystanie dekoracji. Możesz wykorzystać różne elementy dekoracyjne, takie jak:

 • Kwiaty – duża ampułka z kwiatami będąc na wysokości uchroni przed zauważeniem rur.
 • Obrazy – oprócz klasycznych obrazów, postaw na 3D płyty, które dodają salonowi stylu, aby zatuszować rury na ścianie.
 • Półki – umieść półkę nad rurami, żeby uchronić je przed powszechnością spojrzenia.

5. Użyj maleńkich akcesoriów na co dzień

Wiele osób zapomina, że można ukryć rury w salonie za pomocą drobnych elementów dekoracyjnych. Oto kilka idei, jak to zrobić:

 • Kosze – kosze wiklinowe są idealne do ukrycia rur na planie salonu. Wystarczy je postawić obok kanapy i postawić na nich różne przedmioty użytkowe.
 • Zglenianka – zazwyczaj kojarzone z funkcją organizowania przestrzeni, ale można je również wykorzystać do ukrycia rur. Wybierz te składowe, które chcesz przechowywać, aby zatuszować rury.
 • Kominki – odkurzone ze swojej funkcjonalności, ale wciąż jedne z najprostszych sposobów, aby ukryć rury w salonie. Postaw dwa klasyczne kominki na środku salonu, żeby wizualnie ukryć wystające rury.

6. Przemaluj rury

Jeśli nie masz możliwości ukrycia rur, to pomaluj. To proste rozwiązanie, które pozwoli Ci na dopasowanie koloru rur do koloru ścian. Możesz wybrać jeden z kolorów twojego wnętrza lub skorzystać z pomysłu na kontrasty.

7. Ukryj rury za roletami lub kurtynami

Jeśli masz rolety albo firany w salonie, spróbuj je wykorzystać do ukrycia rur. Wystarczy umieścić rolety lub firany tak, aby zakrywały instalacje.

8. Zbuduj komin

Może być trudno uwierzyć, ale budowa komina w Twoim salonie to jeden z najlepszych sposobów na ukrycie rur. Komin nie tylko ukryje instalację, ale również stworzy stylowe miejsce, które będziesz mógł wykorzystać jako polaćzenie do łączenia przestrzeni. Jednak pamiętaj, że budowa kominów wymaga czasu i staranności, więc najlepiej zlecić to specjalistom.

  Jak udekorować półki w salonie: 5 pomysłów, aby uniknąć bałaganu

FAQs

Jak mogę ukryć rury w salonie w sposób bezpieczny?

Aby ukryć rury w salonie w sposób bezpieczny, należy zawsze upewnić się, że instalacje nie są ukryte na stałe. W przypadku awarii będziesz chciał mieć szybki dostęp do rur. Wybierz rozwiązania, które pozwolą Ci łatwo dostać się do instalacji, na przykład poprzez stosowanie dekoracji lub umieszczenie rur w meblach.

Czy ukrywanie rur w salonie wpłynie na jakość naszego domu?

Nie, ukrywanie rur w salonie nie wpłynie na jakość Twojego domu. Istnieją wiele sposobów na ukrycie instalacji, które odmienią wygląd Twojego salonu, ale nie wpłyną na jego funkcjonalność.

Czy mogę samodzielnie ukryć rury w salonie?

Tak, wiele sposobów na ukrycie rur w salonie można wykonać samodzielnie. Zawsze upewnij się, że instalacje nie są ukryte w sposób, który utrudni Ci późniejsze korzystanie z nich w przypadku awarii.

Podsumowanie

Ukrycie rur w salonie jest ważne, aby stworzyć przyjemną i estetyczną przestrzeń. Z powyższych 8 sposobów można wybrać najodpowiedniejsze dla swojego stylu i potrzeb, przy zachowaniu bezpieczeństwa w użytkowaniu. Teraz już wiesz, jak ukryć rury w salonie w kreatywny i bezproblemowy sposób.