Jak ukryć ścierki w kuchni

Jak ukryć ścierki w kuchni
Często zdarza się, że w kuchni mamy sporo rzeczy, które chcielibyśmy chować, a jednym z nich są ścierki. Łatwo jest ich użyć, ale trudno znaleźć odpowiednie miejsce na ich przechowywanie, tak aby nie rzucały się w oczy. W tym artykule podpowiadamy, jak ukryć ścierki w kuchni.
Wykorzystaj kosz na śmieci
Jednym sposobem na ukrycie ścierki w kuchni jest skorzystanie z kosza na śmieci. Wystarczy, że do kosza wrzucisz ścierki, a następnie je przykryjesz innymi przedmiotami np. folią aluminiową, workami na śmieci, czy papierem do pieczenia. Będzie to również dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie porządek, a jednocześnie chcesz mieć ścierki zawsze pod ręką.
Schowaj pod zlewem
Innym sposobem na ukrycie ścierki w kuchni jest schowanie ich pod zlewem. Istnieje wiele haczyków, specjalnych uchwytów czy stojaków, dzięki którym można zamocować ścierki pod blatem lub pod zlewem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż umożliwia łatwy dostęp do ścierki, a jednocześnie jest to miejsce, które często jest nieużywane.
Skorzystaj z haczyka na zapas
Warto także mieć haczyk na zapas w pobliżu miejsca, gdzie przechowujesz ścierki. Dzięki temu będziesz mógł przesunąć ścierki z miejsca, na którym zwykle je trzymasz, na haczyk, kiedy chcesz je schować. Jest to proste i łatwe rozwiązanie, które jednocześnie pozwala zachować porządek w kuchni.
Schowaj w szufladzie
Jeśli nie chcesz, aby ścierki były widoczne, można je schować w szufladzie lub szafce. W sklepach można znaleźć specjalne pojemniki i kosze na śmieci, które idealnie sprawdzą się do schowania ścierki. Należy upewnić się, że pojemnik jest wystarczająco duży na ścierki, które zwykle używasz, oraz że jest łatwo dostępny w przypadku potrzeby.
Podsumowanie
Warto zwracać uwagę na to, gdzie i w jaki sposób przechowujemy ścierki, aby ułatwić sobie pracę w kuchni i jednocześnie zachować porządek. Istnieje wiele sposobów na ukrycie ścierki, w tym wykorzystanie kosza na śmieci, uchwytów pod blatem czy schowanie ich w szafce. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli na utrzymanie porządku w kuchni, a jednocześnie ułatwi codzienną pracę.

  Jak ukryć bojler w kuchni - 5 pomysłów na kamuflaż

Zadbaj o porządek w swojej kuchni dzięki tym prostym, lecz skutecznym sposobom na ukrycie ścierki!