Jak ukryć słup w salonie – Poradnik aranżacyjny dla domowników

Czy masz słup w salonie, który przeszkadza Ci w aranżacji domu? Słup może być trudnym elementem do ukrycia, ale nie jest to niemożliwe. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów, jak ukryć słup w salonie i nadać mu estetyczny wygląd.

Jak wykorzystać słup w salonie

Najważniejsze, co warto wiedzieć przed próbą ukrycia słupa, to to, że możesz również wykorzystać fit w aranżacji pomieszczenia. Jeśli słup znajduje się w centralnym miejscu w pokoju, nie bój się go podkreślić. Użyj go jako elementu dekoracyjnego i połącz z nim całą aranżację.

Tapicerowane słupy

Jeśli chcesz wkomponować słup w dekorację pokoju, rozważ pokrycie go tapicerką. Możesz zamówić w kuśnierskim specjalną tapicerkę na wymiar, a twoje wnętrze nabierze nowego charakteru. W przypadku wyboru tej opcji, pamiętaj, by kolor i wzór tapicerki harmonizował z innymi elementami wystroju salonu.

Słup jako element ozdobny

Jeśli słup nie przeszkadza w aranżacji, a wręcz przeciwnie, może służyć jako element ozdobny, np. łącząc ze spiralem roślinną. W ten sposób stworzysz efektowną dekorację, która odwróci uwagę od samego słupa.

Jak ukryć słup w salonie

Obicie słupa płytą gipsową

Jeśli chcesz ukryć słup w salonie, przemyśl wybór obicia słupa płytą gipsową. Dzięki temu efektywnie ukryjesz jego kształt i nie będzie on przeszkadzał w aranżacji. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, nie zapomnij wycinać otworów do możliwego mieszkania kabli i doprowadzenia światła. Po zamontowaniu płyty, wymaluj ją na wybrany kolor tak, aby harmonijnie wpasowała się w wystrój pomieszczenia.

Wykorzystaj elementy przesłaniające

Elementy przesłaniające to ścianki działowe, karton gips, panele kanałowe itp. Na podstawie wybranego przez siebie materiału możesz ukryć słup w salonie i wkomponować go w pozostałą bryłę pokoju. Przykładowo, budując ściankę działową, możesz wykorzystać ulubione książki lub dekoracje, aby stworzyć ciekawą i funkcjonalną półkę.

  Jak Umeblować Salon w Stylu Klasycznym – Kreatywny Poradnik

Pokryj słup taśmą LED

Wykorzystaj taśmę LED do pokrycia słupa. Możesz ją skleić na ściankę działową lub płytę gipsową, co stworzy w salonie interesujące światło. Jeśli nie chcesz korzystać z taśmy LED, wykorzystaj plafon z pdstawką, który również nada nowoczesnego wyglądu Twojemu wnętrzu.

FAQs

1. Czy muszę ukrywać słup w salonie?

Nie, słup w salonie może służyć jako dekoracyjny element pomieszczenia. Możesz również wykorzystać go do umocowania regałów lub półek.

2. Czy ukrycie słupa jest kosztowne?

To zależy od wybranego przez Ciebie sposobu. Najdroższym rozwiązaniem będzie zamówienie tapicerki na wymiar, a najtańszym – pokrycie słupa taśmą LED lub zamontowanie pólek.

3. Czy muszę posiadać umiejętności rękodzielnicze, aby ukryć słup?

Nie, większość sposobów prezentowanych w tym poradniku jest łatwa do wykonania.

Podsumowanie

Ukrycie słupa w salonie może być prostym i przyjemnym procesem. Wykorzystując nasze pomysły, zmienisz wygląd swojego pomieszczenia, dodając mu stylu i funkcjonalności. Nie bój się eksperymentować i przystosować metody w zależności od Twojego stylu.